Pieci vienkārši SEO paņēmieni iesācējiem

Pieci vienkārši SEO paņēmieni iesācējiem

Tu esi izveidojis mājas lapu – lieliski! Tas, kas tev jādara tagad, ir jāpiesaista tai apmeklētāji. Lai tava mājas lapa parādītos Google meklējumu augšgalā, tev ir jāizprot, kā pielietot SEO.

Mūsdienās internetā ir tik daudz mājas lapu, tāpēc nav garantijas, ka tieši tava lapa būs kā pirmais Google rezultāts – taču ir dažas vienkāršas lietas, ko tu vari paveikt, lai palielinātu šo iespēju.

Izvēlies pareizu URL

Pirms tava mājas lapa nonāk internetā, tev ir jāizvēlas URL. To sauc arī par domēna nosaukumu – tā ir adrese, ko lapas apmeklētājs ierakstīs, lai atrastu tavu lapu. Līdzīgi kā milzu izkārtne virs veikala skatloga, tāpat arī URL ir pirmais, ko apmeklētāji ieraudzīs, apmeklējot tavu mājas lapu. Tā ir arī pirmā vieta, uz ko Google skatās un mēģina saprast, kas ir tava mājas lapa un kā to ierindot reitingā.

Ideāls domēns sastāvēs no tava biznesa nosaukuma un, iespējams, kāda atslēgvārda, kas atbilst tavam biznesam. Piemēram, ja tu darbojies būvdarbu biznesā, tavs URL varētu izskatīties šādi: www.tavsnosaukumsbuvdarbi.lv. Adresei ir jābūt vienkāršai un saprotamai.

Izveido virsrakstus un aprakstus katrai lapai

Vai tu zināji, ka tu vari uzrakstīt unikālus virsrakstus un aprakstus katrai savas mājas lapas sadaļai? Tie ir maza formāta teksti, kas precīzi un skaidri apraksta, kas ir tavs bizness, iekļaujot atbilstošus atslēgvārdus un frāzes.

Īsā frāze, ko tu redzi, atverot kādu lapu, ir šis virsraksts. Lai arī aprakstu tu neredzi, tas ir ļoti svarīgs meklēšanas lapām. Tieši virsraksti un apraksti ir viena no pirmajām lietām, ko Google izmanto, lai izlemtu, kā novērtēt tavu mājas lapu. Turklāt, kad tava mājas lapa parādīsies meklējumu rezultātos, interneta lietotāji izlasīs tavu virsrakstu un aprakstu, lai saprastu, kas ir tava mājas lapa, un vai to ir vērts apmeklēt.

Izmanto “anchor tekstus”

Rakstot tekstu savai mājas lapai, padomā, kur tu varētu izmantot anchor tekstu. Kas tas ir? Anchor teksts ir teksts, uz kura klikšķina mājas lapas apmeklētāji, lai nokļūtu uz citu lapu – vai tā būtu tavā vai citā mājas lapā.

Efektīvam anchor tekstam būtu jāpalīdz apmeklētājiem pārvietoties pa tavu lapu un atrast to, pēc kā viņi lūkojas. Piemēram, ja tev ir apavu veikals, tāds teksts kā „aplūko mūsu bērnu apavu kolekciju” var novirzīt apmeklētāju uz tavu interneta veikalu ar šo piedāvājumu.

Pievieno alt tekstus visiem attēliem

Meklēšanas lapas prot lasīt tekstu tavā mājas lapā, bet tās pagaidām nav īsti sapratušas, kā aplūkot attēlus. Lai saprastu, kas ir attēlots fotogrāfijā vai zīmējumā, meklēšanas lapas skatās uz „alt tekstu” – aprakstu par katru mājas lapā atrodamo attēlu. Rakstot alt tekstu, precīzi apraksti, kas ir redzams attēlā, bet arī centies iekļaut sava biznesa nosaukumu vai dažus atslēgvārdus.

Sniedz savai mājas lapai struktūru ar pareiziem virsrakstiem

Katrai sadaļai tavā mājas lapā jābūt virsrakstam un apakšvirsrakstam. Kad meklēšanas lapas skenē tavu mājas lapu, tās daudz labāk sapratīs tās saturu, ja tu paskaidro teksta hierarhiju. Svarīgākā daļa ir virsraksts un tev tas ir jādefinē kā H1. Var būt tikai viens H1 katrā lapā. Izvēlies rūpīgi un neaizmirsti iekļaut atslēgvārdus. Turpini ar H2, H3 utt. Jo skaidrāka ir teksta struktūra, jo vieglāk meklēšanas lapai būs saprast tavas lapas saturu.

LIVE ČATS
LIVE ČATS
Jautājumi, problēmas, nepieciešama palīdzība? Mēs esam šeit lai palīdzētu!
Ielādē...
LIVE čata operatori nav pieejami, lūdzu atstājiet mums ziņu, un mēs Jums atbildēsim tuvāko 2 stundu laikā!
Our operators are busy. Please try again later
:
:
:
Vai Jums ir jautājums? Rakstiet mums!
:
:
Šī saruna ir beigusies
Vai saruna bija noderīga? Lūdzu atstājiet savu balsi
Labi Slikti